TERAPİKİTAP

[okumak iyi gelir]

Çağ hız çağı, her şey amansız bir hızla işliyor… Tempolu yaşam beraberinde karmaşa ve stresi de taşıyor ve modern insanın en önemli sorununun kronik yorgunluk sendromu olduğu söyleniyor… Baskı altında süren yaşamlar, kariyer endişesi, gelecek kaygısı, rekabet, panik, öfke, depresyon üretiyor ve neticesi ruhsal arızalar, bedensel sorunlar…

Hayatın bunca hızla yaşandığı, kendimize, çevremize, hayatın akışına bakmaya vakit bulamadığımız ve hız ve karmaşanın oluşturduğu bunaltıda, bir nefeslik rahatlama, kısa bir mola, küçük bir yüzleşme ve anlık dahi olsa hayata, çevreye, kendine dışardan bakmayı arzulayanlar için kitaplar yayınlamak isteyen genç bir yayıneviyiz.

Tecrübeli ekibimizle, hemen hiçbir şeye nitelikli zaman ayıracak imkâna sahip olamayan, ekonomik ve sosyal baskılara rağmen anlamlı değişimlere niyetlenmişlere, “anestezi çağı” olduğu söylenen modern zamanların uyuşturucu etkisine karşı uyanık kalmaya kararlı olanlara, mutluluk endüstrisinin ürettiği kozmetik çözümlerden farklı olarak sahici olana meraklı, öğrenmek, gelişmek ve değişmek arzusunda olanlara bir pencere de biz açmak istiyoruz.

Kendine, topluma, hayata karşı yabancılık ve yalnızlaşmanın ruhsal sıkıntıları tırmandırdığı bir çağda, her derde deva çözüm vaadi içeren bir yayın programı ile değil, çözüm yollarına işaret edecek, yol gösterecek, yüzleştirecek bir programla geliyoruz.

“Meçhule açılan bir kapıdır kitap. Meçhule, yani masala, esrara, sonsuza” der Cemil Meriç. Meçhule yol arayanları, hızdan başı dönenleri, yalnızlıktan, sıkıntıdan, verimsizlikten kurtulmak isteyenleri kitabın öğretici, yol gösterici, keşfettirici,  sağaltıcı, özgürleştirici etkisine davet ediyoruz.

TERAPİKİTAP, bazan içinize ayna tutmak, bazan çevrenize fener, bazan kısalarla önünüzü, bazan uzunlarla yolunuzu aydınlatmak için yola çıktı. Sizlere, rahat okunur, anlaşılır, sağaltıcı, öğretici, fark ettirici, kimi zaman tebessüm ettiren, kimi zaman ağlatan, hızlı ve karmaşık yaşamın içinde rahatça okunabilecek kitaplar sunmak için var.

Unutmayın; OKUMAK İYİ GELİR…